اهمیت پوشش محافظ برای محصولات در دوران پاندمی ویروس کرونا

پاندمی ویروس کرونا در سراسر جهان اهمیت پوشش محافظ برای محصولات را برجسته کرده است.

پاندمی ویروس کرونا در سراسر جهان اهمیت پوشش محافظ برای محصولات را برجسته کرده است.

یک پوشش محافظ بر روی محصولات مصرفی از تماس عناصر خارجی با محصولات داخل بسته جلوگیری می کند.

یک بسته بندی مناسب ضمن محافظت محصول از آسیب و آلودگی، آن را برجسته و چشمگیر نیز خواهد کرد.

مصرف کنندگان می توانند با اطمینان از اینکه محصولات در حین بسته بندی و انبار دست نخورده اند، می توانند خرید کنند.

از زمان همه گیری بیماری کووید19 ، ما شاهد استفاده بسیاری از شرکت ها از پوشش های محافظ مانند پی وی سی شرینک ، پی وی سی استرچ و … در بسته بندی محصولاتشان بوده ایم.

به طور خاص شرکت های صنایع غذایی متقاضی بیشتری در استفاده از پوشش های محافظ برای بسته بندی بوده اند.

رستوران ها و سایر تولیدکنندگان موادغذایی به دنبال راه های موثر و کارآمد به منظور محافظت محصولات در سفارشات بیرون بر و بسته بندی اقلام خوراکی مورداستفاده بوده اند.

فیلم های پی وی سی شرینک ، پی وی سی استرچ و شرینک پلی اولفین سه پوشش محافظ  کارآمد برای بسته بندی محصولات در دوران پاندمی ویروس کرونا و بعد از آن نیز هستند.

ما اکنون می بایست بیش از هر زمان دیگری از محصولات مصرفی محافظت کنیم. این اهمیت هیچ گاه از بین نخواهد رفت.

در طول تاریخ بشر همواره به دنبال راه هایی به منظور نگهداری و محافظت غذا از عناصر خارجی و آلودگی ها بوده است.

انتخاب صحیح بسته بندی مناسب می تواند در ذخیره و محافظت محصولات با حد اقل سرمایه گذاری اولیه کمک کننده باشد.

 

 

محصولات POF قابل بازیافت هستند!

پلیمرها به بخش برجسته بخش تولید تبدیل شده اند و بازیافت آنها برای توسعه یک جامعه پایدار ضروری شده است. بازیافت POF ، که یک پلیمر فله ای کم هزینه است ، درصورتی که از آنها فقط برای بازیابی انرژی استفاده می شود ، اتلاف وقت و منابع محسوب می شود. طبق چندین ارزیابی از چرخه زندگی ، POF ها قابل بازیافت هستند و در محصولات مشابه مورد استفاده قرار می گیرند.

به گفته یک تحلیلگر ارشد فنی پلیمرها و الاستومره ، “POF به راحتی قابل بازیافت است و هیچگونه بخارهای مضر در طی فرآیند آب بندی حرارتی آزاد نمی شود ، و این امر به عنوان انتخاب برتر نسبت به سایر پلاستیک ها و فیلم هایی است که می توانند برای  محیط زیست مضر باشد. پس از انجام فرآیند بازیافت ، به آن فیلم POF بازیافتی(دوستدار محیط زیست) گفته می شود که سازگار با محیط زیست است و کاملاً از گرانول های بازیافت شده ساخته شده است. این فرآیند کاملاً بی خطر انجام می شود بدون اینکه مخاطرات فیلم های POF را به خطر بیندازد. این همان هدف فیلم های POF است : داشتن شیوه ای دوستانه و سازگار با محیط زیست و بدون ایجاد هدر رفت. ”

 

 

حضور نادی پلاستیک در ۱۳امین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست

حضور چشمگیر خریداران خارجی در نمایشگاه

سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست در حالی برگزار شد که تحریم های سختی بر کشورمان حکمفرما شده است. صنعتگران ما با تولید و کار فراوان در صدد غلبه بر مشکلات هستند .شرکت نادی پلاستیک آریا با حضوری فعال در نمایشگاه ایران پلاست توانست بار دیگر نشان دهد که اگر ما اراده کنیم می توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

از نکات مهم این نمایشگاه حضور هزاران تاجر از کشورهای همسایه و حتی کشور لیبی و افغانستان و تاجیکستان و چین وآذربایجان بود.

همکاران ما در نادی پلاستیک آریا با تمام مشتریان به گفتگو پرداخته و محصولات را معرفی و به تبادل اطلاعات می پرداختند. از رویدادها تصویر برداری و مستند سازی می شد چرا که لازم بود بانک اطلاعاتی ما کامل شده و بتوانیم متریال های مناسبی برای شبکه های اجتماعی خود فراهم کنیم.

نادی پلاستیک آریا اولین تولید کننده فیلم شرینک واسترچ در ایران بسته بندی با انواع محصولات فیلم با اسلوگان جدید خود یعنی ماندگاری با کیفیت پای به این نمایشگاه گذاشت.

در غرفه ی نادی پلاستیک آریا انواع تولیدات این شرکت اعم از فیلم شرینک pvc shrink film و فیلم شیرینک پی وی سی pvc ،شرینک پلی الیفن ،نایلون شرینک،پلاستیک شرینک،فیلم شرینک pof، شرینک پلی اتیلن، در معرض دید مشتریان و متقاضیان قرار گرفت.

نادی پلاستیک آریا به عنوان اولین تولید کننده فیلم شرینک پلی الیفن در ایران و فیلم پلی الیفن ایتالیایی در ایران در نمایشگاه ایران پلاست حضوری موفق داشت.

در این نمایشگاه براحتی می توانستید چهره های همسایگان عرب زبان خود را ببینید و صحبت های آنان را بشنوید.

نمایشگاه بین المللی ایران پلاست نخستین بار به ابتکار شرکت ملی صنایع پتروشیمی به منظور رونق بازار صنایع پلاستیک داخلی و تسهیل روند بازاریابی جهانی و حضور در بازارهای جهانی در سال 1381 برگزار شد.

چهار دوره نخست این نمایشگاه با حضور مشاوران مجرب و با تجربه نمایشگاهی برگزار شد. اما با برخی تغییرات ساختاری، برگزاری این نمایشگاه -که صاحب اعتباری جهانی شده بود- به روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی واگذار شد و از این دوره تاکنون روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی مدیریت برگزاری این نمایشگاه را برعهده گرفته است.

اکنون با تغییر نقش شرکت ملی صنایع پتروشیمی از یک شرکت مجری طرح و تولیدکننده و فروشنده محصولات پتروشیمی به نقش توسعه گر چه در بخش بالادست صنعت و چه در بخش پایین دست، این شرکت در جایگاه تسهیل گر و تبیین کننده نقشه راه آینده این صنعت متولی برگزاری این نمایشگاه است. نقشی که می تواند زمینه حضور موثرتر و هدفمند تر صنایع پتروشیمی کشور را در بخش پایین دست در بازارهای منطقه ای – که بازار اصلی کشور هستند – فراهم کند.

نادی پلاستیک در ۱۳امین نمایشگاه ایران پلاست حاضر خواهد بود


نمایشگاه بین المللی ایران پلاست امروز بزرگترین رویداد صنعت پلاستیک در منطقه خاورمیانه به شمار می رود و در بین نمایشگاه های معتبر صنعت پلاستیک جهان طبقه بندی می شود. از شما عزیزان دعوت می‌شود تا از غرفه نادی پلاستیک آریا در سیزدهمین دوره این نمایشگاه دیدن کنید.

تــــاریــــخ: ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ الی ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ ســاعت برگزاری: ٠٩:٠٠ الی ١٧:٠٠ مــــکـــــان: محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران

نام غرفه نادی پلاستیک:۸

سالن:۱-۴۴

درباره فیلم پی وی سی استرچ بیشتر بدانید…

فیلم استرچ پی‌وی‌سی یا CLING FILM (دارا پکDarapack)

زمانی که این فیلم بیش از ۳۰ سال پیش معرفی شد، در صنعت بسته‌بندی مواد غذایی انقلابی عظیم ایجاد کرد چرا که قابلیت بالایی در حفظ تازگی گوشت، لبنیات، سبزیجات و سایر مواد غذایی دارد. به علاوه، توانایی بالا در حفظ ماندگاری و کیفیت ارگانولپتیک[1] مواد غذایی، جذابیت بسته‌بندی و قیمت مناسب‌تر آن نسبت به سایر موارد مشابه موجود در بازار، موجب محبوبیت بالای آن شده است.

مهم‌ترین کاربرد این نوع فیلم در بسته‌بندی مواد غذایی است. فیلم استرچ پی‌وی‌سی کاربرد گسترده‌ای در بسته‌بندی مواد غذایی دارند. از جمله این کاربردها می‌توان به بسته‌بندی مواد غذایی برای نگه‌داری در دماهای پایین، بسته‌بندی خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها در مقیاس‌های بزرگ مانند میهمانی‌ها و مراسم مختلف، هتل‌ها، رستوران‌ها، کارخانه‌های تولید مواد غذایی، نانوایی‌ها، تولیدکننده‌های مواد غذایی منجمد، تولیدکننده‌های قارچ و… اشاره کرد.

این فیلم به دلیل ساختاری که دارد، خاصیت ضدبخار داشته و کربن دی اکسید و اکسیژن را از خود عبور می‌دهد. در نتیجه مواد غذایی تازه می‌مانند. فیلم استرچ پی‌وی‌سی در حالت کلی سه جنبه محافظتی دارد. این جنبه‌ها شامل شیمیایی (گازها، رطوبت و نور)، بیولوژیکی (میکروارگانیسم‌ها، حشرات و حیوانات) و فیزیکی (آسیب‌های فیزیکی) است. حفاظت بسیار خوب این نوع نایلون در برابر میکروارگانیسم‌ها، موجب شده است تا مواد غذایی در سوپرمارکت‌ها و خرده‌فروش‌ها که چندان بهداشتی نیستند، کاملاً سالم بماند.

علاوه بر این موارد، فیلم استرچ پی‌وی‌سی ضایعات مواد غذایی را کاهش می‌دهد،‌ برچسب زدن بر روی آن‌ها را ساده می‌کند، توزیع محصول را بسیار سریع و آسان می‌کند و قابلیت استفاده در مایکروویو دارد.

مقررات سخت‌گیرانه ایالات متحده و اروپا، بی‌خطر بودن ساختار شیمیایی نایلون و کاربرد آن در بسته‌بندی مواد غذایی را تأیید کرده است. ضخامت آن نیز در حدود ۷/۱۲ میکرومتر است. اکنون نایلون‌های باریک‌تر با ضخامت ۹ الی ۱۰ و حتی ۸ میکرومتر نیز ساخته شده است که نیاز به کشش بسیار کمتری هم دارند.

مهم‌ترین ویژگی‌های فیلم استرج پی وی سی (دارا پکDara pack)

این فیلم بیشتر برای رفع نیازهای روزمره افراد در زمینه بسته‌بندی مواد غذایی، به خصوص مواد غذایی سرد و منجمد و توزیع آن‌ها در سوپرمارکت‌ها و خرده‌فروشی‌ها تا فروشگاه‌های بزرگ، استفاده می‌شود.

فیلم استرچ پی‌وی‌سی دارای شفافیت بالا، قابلیت کشسانی بسیار خوب و مقاومت عالی در برابر پارگی و سوراخ شدن است. همچنین به دلیل خاصیت چسبندگی خوبی که دارد کاملاً به سینی یا ظروف نگه دارنده مواد غذایی می‌چسبد و آن‌ها را در برابر ضربات فیزیکی و آلودگی‌های محیط حفاظت می‌کند.

ورود و خروج اکسیژن و خاصیت ضد بخار فیلم موجب تنفس بهتر مواد غذایی و در نتیجه حفظ طراوت آن‌ها می‌شود. خصوصاً در بسته‌بندی موادی مانند گوشت و سبزی عملکرد بسیار مناسبی داشته و علاوه بر اینکه رنگ و بوی آن‌ها را از بین نمی‌برد، از فاسد شدن‌شان هم جلوگیری می‌کند. به این ویژگی «اثر تنفس» می‌گویند.

اثر تنفس موجب عبور بخار آب و هوا می‌شود اما اکسیژن یا کربن دی اکسید را عبور نمی‌دهد، در نتیجه از چگالش یا خشک شدن مواد غذایی جلوگیری به عمل می‌آید. همین قابلیت باعث می‌شود در هنگام بسته‌بندی مواد غذایی گرم، قطرات آب در سطح نایلون تشکیل نشود.  

با وجود ضخامت ۱۰ میکرومتر، این نایلون‌ها مقاومت بالایی در برابر پارگی دارند و می‌توانند پس از کشش، دوباره به حالت اولیه خود بازگردند. همین ویژگی جذابیت و زیبایی ظاهری بالایی به بسته‌بندی‌ها می‌دهد. البته باید از ضربه زدن و کشش بیش از حد نایلون خودداری شود.

انعطاف‌پذیری و مقاومت بالا، حتی در برابر سطوح تیز هم وجود دارد. سطوحی مانند استخوان ماهی یا حتی استخوان همراه گوشت نیز نمی‌توانند‌ آسیب چندانی به فیلم استرچ پی وی سی  برسانند.

از لحاظ ایمنی و بهداشت، باید گفت ساختار این محصول عاری از فتالالت‌ها بوده و تمام سرویس‌ها و تست‌های بهداشتی اوکراین و اتحادیه اروپا را پشت سر گذاشته است.

ویژگی‌های فیلم استرچ پی وی سی (دارا پک-Dara pack )

۱. بهداشتی و مطمئن

۲. براق و شفاف: این خواص پاکیزگی محصول را نشان می‌دهند.

۳. حفظ تازگی مواد غذایی

۴. متناسب بودن با هر گونه کالا و به هر شکل

۵. میکرون(ضخامت) پائین و استحکام بالا

۶. چسبندگی عالی

۷. حفظ تازگی مواد: عبور کربن دی اکسید و اکسیژن و حفظ رطوبت مواد غذایی را تازه نگه می‌دارد.

۸. ضد بخار: به طور کلی اغلب فیلم های موجود در بازار مستعد جمع شدن بخار و قطرات آب در داخل بسته‌بندی هستند. اما خاصیت مذکور در این فیلم، به طور خودکار بخار آب را از بین برده و وضوح بسته‌بندی را حفظ می‌کند.

۹. مقاومت در برابر سرما: مقاومت بالای این فیلم در برابر سرما، موجب حفظ نرمی و انعطاف‌پذیری آن‌ها در دماهای پایین می‌شود.   


[1] خواص مربوط به بو، رنگ و مزه مواد غذایی